British Columbia

 Britská Kolumbie

Teritorium má rozlohu 900 000 km2 a žijí zde 4,4 milionu obyvatel. BC to je 25 000 km pobřeží / 10 % z celé Kanady / a 40 000 ostrovů. Pobřeží je pacifický deštný prales s jedlovcem, borovicí, cedry a douglaskami. Významná řeka Fraser River pramení v oblasti Mt Robson a po 2600 km ústí do Pacifiku ve Vancoveru.

Prvním Evropanem byl pravděpodobně v roce 1579 Sir F. Drake objevitel a pirát v službách krále. V roce 1791 sem připluli Španělé a v roce 1792 George Vancouver.

Transkanadská silnice vede na východ od Vancouveru. Podél řeky Frazer vedou dvě železnice Kanadská pacifická a Kanadská národní.

Délka dálnice je 7821 km a propojuje celou Kanadu od východu k západu. Byla zahájena v roce 1962. Vedle sibiřské a australské je další z nejdelších národních silničních systémů. Vede přes všech 10 kanadských provincií. Její začátek resp. Konec je ve Victorii.

75 % Britské Kolumbie tvoří hory nad 1000 m n m a 60 % území je les. 5 % teritoria se využívá zemědělsky a vzhledem k veliké rozloze teritoria je to významných 40 000 km2 plochy.

K nejvýznamnějším oborům podnikání patří zemědělství, zpracování dřeva, doprava a turismus.

Dobrý den pane Černý posílám Vám feedback od paní XXX, věřím, že Vás potěší.

Zdenka

 

"V první polovině března jsme se zúčastnily zájezdu na Nový Zéland. Cestovaly jsme v malé skupince -  pouze šest poznávání žádoucích turistů a průvodce. Procestovaly jsme severní i jižní ostrov NZ, najely jsme přes 3100 km, prošly několik desítek km pěšky na krásných, pohodových túrách a viděly úžasnou přírodu i města NZ. Celý zájezd probíhal podle předem obdrženého itineráře bez komplikací a problémů. Náš průvodce a současně i řidič P.M. (Přemek Černý) se o nás po celou dobu vzorně staral, vše zařizoval k naší spokojenosti. Ubytování bylo na dobré úrovni a rovněž jsme ocenily pohodlí vícemístného mikrobusu pro naši malou skupinku. Tímto chceme vyjádřit poděkování cestovní kanceláři jako organizátorům této cesty a našich zážitků a rovněž velké díky ještě jednou patří našemu průvodci P.M., který je vzorný a profesionální průvodce. Tento zájezd a CK můžeme po našich zkušenostech vřele doporučit všem, kteří mají zájem o poznání nových a krásných míst. 
Věra a Jitka"

S přátelským pozdravem | With a kind regards

Kontakt

Přemysl Černý CA
Roudnice nad Labem
41301
skype cernyprem
605418561

whatsup
cerny.prem@seznam.cz