Devils Tower

Devils tower – Ďáblova věž ve Wyomingu

První atrakcí naší cesty k Devils Tower byl přejetý dikobraz u silnice. Tím se nám  potvrdilo, že zde na východě Wyomingu dikobraz žije.  Tedy kromě tohoto.  Naše oči celou asi půlhodinovou trasu z dálnice k věži napjatě hledaly něco vysokého věžovitého převyšujícího terén a tak jsme za Devils Tower na pár vteřin považovali i místní vodárenskou věž.

Pak už ale nebylo pochyb. První zastávka a vyhlídka na Devils Tower – Ďáblovu věž, které indiánské kmeny daly různá jména i různé legendy vzniku. Těch indiánských kmenů, které se zde pohybovaly a Devils tover zminovaly je 6 a co kmen to jiná legenda.

Pokud se ocitnete na východě Wyomingu nevynechejte Devils Tover – Ďáblovu věž. Tento čedičový monument na nás.

A jak Devils Tower vznikla ? To se nedá takto jednoznačně říci. Záleží na tom z jakého jste kmene. Jeden kmen má legendu o 6 malý děvčátkách, která chtěl sežrat medvěd a tak si stouply na kámen a modlily se tak silně až kámen vyrostl do této výšky . Navíc povrch Devil Tower nevytvořilo, jak se domnívají běloši, rychle chladnutí čediče ale onen medvěd, který se za děvčátky snažil vylézt na skálu. Legenda je propracováná protože řeší i co bylo dál. Děvčátka si k sobě vzal Manitou a jsou na nebi jako souhvězdí  Kuřátka. A poučení je jasné, když bude nejhůř zachrání vás Manitou, každopádně se preventivně modlete.

Jiný indiánský kmen také neměl v kmeni geologa a tak jejich příběh hovoří o 6 bratrech. Už ani nevím přesně jak příběh probíhal každopádně to ale vysvětlovalo vznik Devils Tower také.

Dobrý den pane Černý posílám Vám feedback od paní XXX, věřím, že Vás potěší.

Zdenka

 

"V první polovině března jsme se zúčastnily zájezdu na Nový Zéland. Cestovaly jsme v malé skupince -  pouze šest poznávání žádoucích turistů a průvodce. Procestovaly jsme severní i jižní ostrov NZ, najely jsme přes 3100 km, prošly několik desítek km pěšky na krásných, pohodových túrách a viděly úžasnou přírodu i města NZ. Celý zájezd probíhal podle předem obdrženého itineráře bez komplikací a problémů. Náš průvodce a současně i řidič P.M. (Přemek Černý) se o nás po celou dobu vzorně staral, vše zařizoval k naší spokojenosti. Ubytování bylo na dobré úrovni a rovněž jsme ocenily pohodlí vícemístného mikrobusu pro naši malou skupinku. Tímto chceme vyjádřit poděkování cestovní kanceláři jako organizátorům této cesty a našich zážitků a rovněž velké díky ještě jednou patří našemu průvodci P.M., který je vzorný a profesionální průvodce. Tento zájezd a CK můžeme po našich zkušenostech vřele doporučit všem, kteří mají zájem o poznání nových a krásných míst. 
Věra a Jitka"

S přátelským pozdravem | With a kind regards

Kontakt

Přemysl Černý CA
Roudnice nad Labem
41301
skype cernyprem
605418561

whatsup
cerny.prem@seznam.cz