Mt Robson np

Mt Robson

3954 m n m a je to nejvyšší hora kanadských Rocky Mountains a druhá nejvyšší v British Columbia. Robson resp. Robertson byl obchodník s kožešinami, který se v této oblasti pohyboval. Ten byl u spojení dvou obchodních společnosti NW company a Hudson Bay Company v jednu Hudson Bay Company. Mt Robson je velikou horolezeckou výzvou přesto, že má výšku pod 4000 m n m úspěšnost horolezců je jen 10 %. Na hoře jsou oblasti pokryté celoročně ledem. Prvním úspěšným lezcem byl reverend Kinney v roce 1909.

Mr. Robson nicméně není nejvyšší hora Kanady, tou je Mt. Logan v sousedním teritoriu Yukonu s výškou 6050 m. Není ani nevyšší hora Britské Kolumbie tou je Mt Waddington v pobřežních horách s výškou 4016 m.

Jen krátce k nevyšším a nejznámějším horám světa. Mt Everest 8848 m. Nejvyšší hora Severní Ameriky a i USA je Denali 6194 m. Mt. Blanc v Alpách je vysoký 4807 m.

 

Významná hora

Mt Robson visitors

 

Pěší trasa ke Kinney Lake.

2 km za Mt. Robson návštěvnického centra je parkoviště, wc, posezení s grily a především začátek trailu ke Kinney Lake a dále. Nejprve přejdete most přes ledovcovou řeku Robson River a dále pokračujete vpravo cca 4,5 km s převýšením 130 m ke Kinney Lake. Pokud jezero obejdete, můžete za hezkého počasí vyfotit Mt. Robson s jezerem v popředí.

  

Dobrý den pane Černý posílám Vám feedback od paní XXX, věřím, že Vás potěší.

Zdenka

 

"V první polovině března jsme se zúčastnily zájezdu na Nový Zéland. Cestovaly jsme v malé skupince -  pouze šest poznávání žádoucích turistů a průvodce. Procestovaly jsme severní i jižní ostrov NZ, najely jsme přes 3100 km, prošly několik desítek km pěšky na krásných, pohodových túrách a viděly úžasnou přírodu i města NZ. Celý zájezd probíhal podle předem obdrženého itineráře bez komplikací a problémů. Náš průvodce a současně i řidič P.M. (Přemek Černý) se o nás po celou dobu vzorně staral, vše zařizoval k naší spokojenosti. Ubytování bylo na dobré úrovni a rovněž jsme ocenily pohodlí vícemístného mikrobusu pro naši malou skupinku. Tímto chceme vyjádřit poděkování cestovní kanceláři jako organizátorům této cesty a našich zážitků a rovněž velké díky ještě jednou patří našemu průvodci P.M., který je vzorný a profesionální průvodce. Tento zájezd a CK můžeme po našich zkušenostech vřele doporučit všem, kteří mají zájem o poznání nových a krásných míst. 
Věra a Jitka"

S přátelským pozdravem | With a kind regards

Kontakt

Přemysl Černý CA
Roudnice nad Labem
41301
skype cernyprem
605418561

whatsup
cerny.prem@seznam.cz