San Francisco a jeho zadní dvorky

02.02.2016 09:09

Dnešní den byl na téma volno.  A to tak, že celý den.  V 10 dopoledne jsem se vydal do zadních dvorků San Francisca. Zadní dvorky? Jo zadní dvorky! A zde to není nijak složité, stačí se vydat kamkoli jižně od Market street.

 No tedy řeknu vám to je město extrémů . To se nám bortí ideály jak domečky z karet. Kadence bezdomovců je taková že až přecházejí oči.  Mimochodem v San Franciscu / 800 000 obyvatel / je víc bezdomovců v absolutních číslech než v New Yorku / 8 000 000 obyvatel/.  Vydal jsem se na ulici s honosným, náboženským názvem Mission a tam si připadal jak na safari. Pardon já jsem se přeřekl.  Každopádně několik fotek jsem udělal, ale pak už mně vlastně přešla chuť a focení mi přišlo fakt neslušné.

 Hned nedaleko parkoviště leželi na ulici dva, ani nevím, zda se znali, jak po vélikém tahu, naprosto tvrdě spící přesně tak jak spáváte ve své ložnici po nějaké větší akci. Asi za 2 hodiny jsem šel okolo a situace se naprosto nezměnila a po dalších asi 4 hodinách, kdy jsem se tam opět objevil, jeden byl již vzhůru, pil malou plastovou lahev tvrdého a poté co jsem jej minul a zaslechl jsem, jak dopil, resp. asi dopil a plastová láhev letěla po chodníku. Tito vypadali každopádně velmi spokojeně.

 Další osudy v této oblasti SF nevím, snad příště. Ještě na toto téma trochu sociální příhoda kdy jedno voko nezůstane suché.  Minul jsem docela velký dům, který měl v přízemí velký obchod s potřebami pro psy a hlavní službou bylo luxusní hlídání psů což prezentovali ikonou člověka tlačícího vozík na kterém sedí psík a naproti v ulici ležel ve spacáku, alespoň tipuji, že to byl člověk.

Pokračoval jsem dál  a když je pak vidíte každou minutu tak trochu zevšední. Každopádně někteří jsou abych tak řekl : vyštafírovaní jak do plesu.

Dále snad už jen heslovitě ve fastfoodu ve frontě ke mně přiběhl jeden s drobnými v hrsti sdělující mi něco ve smyslu, jestli jsem ty drobné neztratil ale asi naznačující mi, abych mu dal nějaké drobné, aby tam tyto nebyly chudinky  tak samy.  Nakonec jsem potkal jednoho v krásném ohozu s helmou a ten byl už v oblasti, kde jsou turisté, takže pro něj v oblasti kde se pracuje / žebrá / a tak na to musel být náležitě oblečen. Legendou se už stal jeden, resp.myslím, že se jich na tomto štaflu střídá více, který schován za křovím straší kolemjdoucí po chodníku zatímco na protějším chodníku všichni stojí mlčí a čekají.

Závěrem jen poznámka možná jsou tito bezdomovci svobodnější než my.

San Francisco je perfektní místo na pěší turistiku, každá oblast města má jiné lidi. Za Mission jsou bezdomovci, v Castro gayové, na Market obchodníci, v Chinatownu  Číňani a na nábřeží turisté. Tyto jednotlivé  skupiny se mírně promíchávají ale jejich hlavní centra jsou tato. Je to jedno z amerických měst, kde uvidíte lidi. Jeďte se tam podívat. Dalším městem na téma lidi je New York ale to tom až příště.

Dobrý den pane Černý posílám Vám feedback od paní XXX, věřím, že Vás potěší.

Zdenka

 

"V první polovině března jsme se zúčastnily zájezdu na Nový Zéland. Cestovaly jsme v malé skupince -  pouze šest poznávání žádoucích turistů a průvodce. Procestovaly jsme severní i jižní ostrov NZ, najely jsme přes 3100 km, prošly několik desítek km pěšky na krásných, pohodových túrách a viděly úžasnou přírodu i města NZ. Celý zájezd probíhal podle předem obdrženého itineráře bez komplikací a problémů. Náš průvodce a současně i řidič P.M. (Přemek Černý) se o nás po celou dobu vzorně staral, vše zařizoval k naší spokojenosti. Ubytování bylo na dobré úrovni a rovněž jsme ocenily pohodlí vícemístného mikrobusu pro naši malou skupinku. Tímto chceme vyjádřit poděkování cestovní kanceláři jako organizátorům této cesty a našich zážitků a rovněž velké díky ještě jednou patří našemu průvodci P.M., který je vzorný a profesionální průvodce. Tento zájezd a CK můžeme po našich zkušenostech vřele doporučit všem, kteří mají zájem o poznání nových a krásných míst. 
Věra a Jitka"

S přátelským pozdravem | With a kind regards

Kontakt

Přemysl Černý CA Barákova 1691
Roudnice nad Labem
41301
SKYPE CERNYPREM
+420605418561
WHATSUP
cerny.prem@seznam.cz