Philadelphia

7.Philadelphia

Audiotrip

úvod

Filadelfie byla založena  Williamem Pennem. Ten dostal kolonii od krále Karla 2.  v roce 1681 jako vyrovnání dluhů, který král měl vůči jeho otci. V té době se v oblasti pohybovali další Evropané a to Holanďani a Švédové. V době kdy byla Amerika britskou kolonií byla Philadelphia významným koloniálním městem.  Nyní žije ve městě 5 500 000 obyvatel.

Independence Hall

4.července zde byla vyhlášena nezávislost 13 britských kolonii, která začala válku o nezávislost. Budova byla postavena v roce 1732 jako sídlo pennsylvánské koloniální vlády. V té době Philadelphia byla největším městem v Americe a druhým největším po Londýně v Britském impériu.

1.sídlo prezidenta

Dům nechala postavit v roce 1767 Mary Masters, vdova po Richardu Pennovi, vnukovi zakladatele Pennsyslvanie, Williama Penna. Později koupil dům William Morris a v revolučních dobách u něho bydlel i George Washington. Morris pak tento dům věnoval Georgi Washintonovi a ten jej , kdy se stal prvním prezidentem USA, používal jako sídlo prezidenta. V době kdy zastával Washington úřad prezidenta a žil v tomto domě, měl k dispozici 4 osoby pro provoz úřadu a jeho 4 členná rodina měla celkem 24 otroku pro provoz tohoto domu.

City Hall

Stavba radnice kde nebylo použito železa byla dokončena v roce 1901. Základní zdi mají sílu 6 metrů. Budova má 8 pater přestože zvenčí vypadá na 3 patrovou. Věž radnice má výšku 150 metrů a na vrcholu sochu zakladatele Williama Penna.

Museum od Art

Toto je největší umělecké museum v USA s více než 220 000 exponátů. Mezi obrazy jsou díla El Greca, Rubense, Rodina, Picassa, Moneta, Cezanne, Dalího a dalších. Schody před budovou jsou slavné díky filmu Rocky, zde Sylvester Stalone jako Rocky trénoval.

 

Most byl otevřen v roce 1926 a má celkovou délku 2900 m aspojuje oblasti ve státě New Jersey s Pennsylvánií a Philadlephií.

 

Liberty Bell

Zvon byl objednán v Londýně v roce 1751 pro budovu Pennsylvánské koloniální vlády / nyní Independence Hall /  V roce 1753 byl zavěšen a praskl. Později proběhly pokusy o jeho opravu dalším materiálem ale jeho zvuk byl tak špatný, že opravy odstranily a zvon se stal symbolem města.

One Liberty

Mrakodrapy One Liberty Place 288 m a Two Liberty place 258 m byly postaveny v roce 1990 a vévodí  skylinu města. Architektura budov byla silně ovlivněna newyorským Chrysler Building z roku 1930.

Delaware River

Delaware River je 600 km dlouhá řeka na východním pobřeží.Řeka je pojmenovaná po Angličanu Thomasu Westovi baronovi de la Warr. Jméno bylo později upraveno a Delaware je i stát na pobřeží Atlantiku.

Maritime museum

Maritime museum nabízí prohlídku 4 stěžníku Mosulu nebo ponorky Becuna.

 

Society Hill

Tato část města je ohraničená Front Street, 8 St, ulicí Wallnut a Lombard. Najdete zde staré měšťanské domy obchodníků 18. a 19. století.

Wells Fargo center

Multifunkční hala otevřená v roce 1996. Kapacita při hokeji 19500 sedadel. Zde sídlí  hokejový tým Philadelphia Flyers.

Dobrý den pane Černý posílám Vám feedback od paní XXX, věřím, že Vás potěší.

Zdenka

 

"V první polovině března jsme se zúčastnily zájezdu na Nový Zéland. Cestovaly jsme v malé skupince -  pouze šest poznávání žádoucích turistů a průvodce. Procestovaly jsme severní i jižní ostrov NZ, najely jsme přes 3100 km, prošly několik desítek km pěšky na krásných, pohodových túrách a viděly úžasnou přírodu i města NZ. Celý zájezd probíhal podle předem obdrženého itineráře bez komplikací a problémů. Náš průvodce a současně i řidič P.M. (Přemek Černý) se o nás po celou dobu vzorně staral, vše zařizoval k naší spokojenosti. Ubytování bylo na dobré úrovni a rovněž jsme ocenily pohodlí vícemístného mikrobusu pro naši malou skupinku. Tímto chceme vyjádřit poděkování cestovní kanceláři jako organizátorům této cesty a našich zážitků a rovněž velké díky ještě jednou patří našemu průvodci P.M., který je vzorný a profesionální průvodce. Tento zájezd a CK můžeme po našich zkušenostech vřele doporučit všem, kteří mají zájem o poznání nových a krásných míst. 
Věra a Jitka"

S přátelským pozdravem | With a kind regards

Kontakt

Přemysl Černý CA
Roudnice nad Labem
41301
skype cernyprem
605418561

whatsup
cerny.prem@seznam.cz