Západní Kanada Britská Kolumbie a Alberta

PERLY ZÁPADNÍ KANADY

Zájezd z kategorie bestsellerů. Naši zkušení průvodci Vás seznámí s metropolemi a přírodou západní Kanady. Poznáte kosmopolitní Vancouver i prérijní Calgary, luxusní Kelownu i od světa odříznutý Prince Rupert. Projdete se po trailech Rocky Mountains kolem jezer tak krásných a barevných, že se ani nechce věřit jejich přírodnímu původu. Náš zájezd Vám nabídne poznání nejkrásnějších partií Britské Kolumbie a Alberty, dovede Vás na přírodní klenot ostrov Vancouver. Setkáte se s medvědy, jeleny a losy, budete se plavit na raftu po řece i na lodi po horském jezeře, vydáte se na zodiaku do pacifických fjordů za velrybami a kosatkami….a celodenní průjezd lodí slavnou Inside Passage jen umocní Vaše dojmy. Připravte se na silný cestovatelský zážitek !! Pan Sochor doporučuje.

   

 

Vancouver - Kelowna - Mt.revelstoke - Golden - Kootenay - Calgary - Banff - peřeje Kicking Horse - Lake Louise - Peyto Lake - ledovec Athabasca - Jasper - Mt.Robson - Prince George - Prince Rupert - Inside Passage - Ostrov Vancouver - Victoria - Vancouver

Minimální počet 6 osob

Během zájezdu urazíte cca 2.355 mil ( 3.770 km )

Zájezd může být směrován opačně

K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.

1. den

VANCOUVER      40 mil / 65 km

Odlet z Prahy do Vancouveru /v některých termínech může být přílet do města Seattle v USA/. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

2. den

VANCOUVER     25 mil / 40 km

Celodenní prohlídka Vancouveru zahrnující plavbu na kolesovém parníku a největší atrakce tohoto velkoměsta, včetně návštěvy Stanley Parku a Lynn Valley s jedinečným visutým mostem, a Vancouver Lookout – věže v centru města s 360° výhledem. Fakultativně Vám nabízíme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou, a návštěvu kina IMAX nové generace s filmem „Fly Over Canada“ /obojí bezvýhradně doporučujeme !!/

3. den

KELOWNA     290 mil / 460 km

Časně odjezd přes North Cascades Range, polopouštní krajinou přes městečka Princeton a Penticton k Okanagan Lake, dle počasí koupání v jezeře. Odpoledne příjezd do města Kelowna, prohlídka centra a ubytování.

4. den

NP MT. REVELSTOKE, NP GLACIER      230 mil / 360 km

Odjezd do města Revelstoke. Návštěva horského národního parku Mt. Revelstoke, trail kvetoucí horskou přírodou. Pokračování přes národní park Glacier do městečka Golden ztraceného mezi horami, ubytování.

5. den

NP YOHO, CALGARY      190 mil / 300 km

Odjezd do národního parku Yoho. Prohlídka peřejí Kicking Horse a impozantních vodopádů Takakkaw. Odpoledne příjezd do Calgary, orientační prohlídka města, ubytování.

6. den

NP BANFF     150 mil / 240 km

Odjezd přes Canmore /zde Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad ledovci a horským masívem Three Sisters/ do slavného letoviska Banff. Cestou navštívíte Kananaskis Valley, které je známé výskytem losů a velkého množství medvědů baribalů. Po ubytování v Banffu následuje prohlídka městečka a jeho okolí. Všem doporučujeme podvečerní návštěvu termálních lázní s výhledem na majestátní vrcholy hor!!

7. den

NP BANFF, NP JASPER      130 mil / 200 km

Dopoledne návštěva jezer Lake Louise a Moraine Lake v národním parku Banff, odpoledne návštěva jedinečného jezera Peyto Lake. Ubytování ve večerních hodinách.

8. den

NP JASPER      180 mil / 290 km

Ráno Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains, poté následuje odjezd po Icefields Hwy do Jasperu. Po vyhlídce na ledovec Columbia /krátký trek k čelu ledovce/ Vás čeká prohlídka národního parku Jasper včetně stejnojmenného městečka. Zde Vás pozveme k plavbě na raftu po řece Athabasca jedinečným krajem neporušené horské přírody!! Vaše dnešní cesta pokračuje k úchvatnému jezeru Maligne, kde jsme Vám připravili plavbu lodí s výhledy na okolní majestátní horské štíty. Ubytování v podvečer.

9. den

PP MT. ROBSON     270 mil / 430 km

Ráno v případě solidního počasí výjezd proslulou lanovkou na vrchol nad městem Jasper a zhlédnutí jedinečného panoráma hor /jízdné lanovkou není v ceně/. Pokračování cesty do provinčního parku Mt. Robson, trail a pozorování zvěře. V podvečer příjezd do Prince George, ubytování.

10. den

PRINCE RUPERT     450 mil / 720 km

Dnes Vás čeká celodenní přejezd pozoruhodnou přírodou Britské Columbie do téměř od světa odříznutého města Prince Rupert. Cestou dávejte dobrý pozor na četné medvědy, losy a jeleny!!

11.den

INSIDE PASSAGE      celodenní plavba

Velmi časně se nalodíte na trajekt, kterým absolvujete celodenní průjezd jednou z nejkrásnějších vodních cest světa – Inside Passage. Nechte se unést krásou okolní, naprosto nedotčené přírody, pozorujte typické obyvatele zdejších fjordů – vydry, kosatky, běluhy, vorvaně… V pozdní večer příjezd do Port Hardy na ostrově Vancouver, ubytování /u prvního a posledního zájezdu sezóny plavba probíhá zčásti v nočních hodinách, a ubytování je zajištěno na lodi/.

12.den

VANCOUVER ISLAND     310 mil / 490 km

Celodenní relaxační přejezd ostrovem Vancouver do hlavního města Britské Columbie Victoria. Cestou navštívíte Campbell River a Nanaimo. Ubytování ve večerních hodinách.

13.den

VICTORIA   

Den zahájíme pěší prohlídkou centra Victorie, kterou zakončíme ve středu Inner Harbor, přístavu v centru města. Odpoledne Vás pozveme na jedinečný výlet na člunu Zodiac za kosatkami – typickými obyvateli zdejších vod /v ceně zájezdu/. Fakultativně Vám nabízíme let hydroplánem nad Victorií a pobřežím ostrova Vancouver. Poslední večer zájezdu strávíte v romantickém centru Victorie.

14.den

Odlet domů      90 mil / 140 km

Dopoledne odjezd trajektem na pevninu. Dle Vašeho letového plánu indiv. volno, shopping, transfer na letiště do Vancouveru a odlet do Prahy.

15.den

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět (v turistické třídě)

letištní poplatky

13× ubytování ve 3* hotelech a motelech

minimálně 8× snídani

pozemní dopravu dle itineráře

program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři

služby průvodce America Tours

komplexní pojištění vč. pojištění storna

zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí

stravu (mimo uvedených snídaní)

vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu

spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu

event. palivové příplatky a poplatky k fakultativním akcím

Příplatky

příplatek za jednolůžkový pokoj 28.200 Kč

Slevy

sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 5.300 Kč

sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) 3.400 Kč

Výlety

- let hydroplánem nad Vancouverem 2.990

- Fly Over Canada ve Vancouveru 700

-let helikoptérou nad ledovci Rocky Mountains 4.950

- let helikoptérou v NP Banff (Three Sisters) 3.200

- plavba na kolesovém parníku ve Vancouveru v ceně zájezdu

- plavba na raftu ro řece Athabasca v ceně zájezdu

- plavba lodí po Maligne Lake (NP Jasper) v ceně zájezdu

- výlet na rychlém člunu za kosatkami a velrybami v ceně zájezdu

-vstup na vyhlídku Vancouver Tower v ceně zájezdu

Vše

 

TERMÍN               DNÍ               STRAVA                                 CENA                   

25.05. - 08.06.    15                  Snídaně                               89 990,- Kč                         

08.06. - 22.06.    15                  Snídaně                               96 990,- Kč                         

22.06. - 06.07.    15                  Snídaně                               97 990,- Kč                         

06.07. - 20.07.    15                  Snídaně                               102 990,- Kč                       

20.07. - 03.08.    15                  Snídaně                               102 990,- Kč                       

03.08. - 17.08.    15                   Snídaně                              102 990,- Kč                       

17.08. - 31.08.    15                   Snídaně                              102 990,- Kč                       

31.08. - 14.09.    15                  Snídaně                                99 990,- Kč                         

14.09. - 28.09.    15                  Snídaně                               97 990,- Kč                         

28.09. - 12.10.    15                  Snídaně                               95 990,- Kč          

Dobrý den pane Černý posílám Vám feedback od paní XXX, věřím, že Vás potěší.

Zdenka

 

"V první polovině března jsme se zúčastnily zájezdu na Nový Zéland. Cestovaly jsme v malé skupince -  pouze šest poznávání žádoucích turistů a průvodce. Procestovaly jsme severní i jižní ostrov NZ, najely jsme přes 3100 km, prošly několik desítek km pěšky na krásných, pohodových túrách a viděly úžasnou přírodu i města NZ. Celý zájezd probíhal podle předem obdrženého itineráře bez komplikací a problémů. Náš průvodce a současně i řidič P.M. (Přemek Černý) se o nás po celou dobu vzorně staral, vše zařizoval k naší spokojenosti. Ubytování bylo na dobré úrovni a rovněž jsme ocenily pohodlí vícemístného mikrobusu pro naši malou skupinku. Tímto chceme vyjádřit poděkování cestovní kanceláři jako organizátorům této cesty a našich zážitků a rovněž velké díky ještě jednou patří našemu průvodci P.M., který je vzorný a profesionální průvodce. Tento zájezd a CK můžeme po našich zkušenostech vřele doporučit všem, kteří mají zájem o poznání nových a krásných míst. 
Věra a Jitka"

S přátelským pozdravem | With a kind regards

Kontakt

Přemysl Černý CA Barákova 1691
Roudnice nad Labem
41301
SKYPE CERNYPREM
+420605418561
WHATSUP
cerny.prem@seznam.cz